دوره آموزشی داشبورد در منابع انسانی (به سبک اینفوگرافیک)

راه حل داشبورد منابع انسانی روشمند یک راه حل قدرتمند برای ایجاد اطمینان از مطلوب بودن وضعیت منابع انسانی سازمان می باشد. این راه حل با اتصال به پایگاه های اطلاعاتی حقوق و دستمزد، کارگزینی، منابع انسانی، رفاه و … می تواند شاخص های کلیدی عملکرد متفاوتی در حوزه منابع انسانی را اندازه گیری و پایش نماید.  داشبوردهای منابع انسانی  برای تحلیل عملکرد و شناسایی نقاط نیازمند بهبود در سازمان مفید هستند. این نرم افزارها نه تنها برای مدیران نیروی انسانی مفید هستند بلکه برای مدیران سطح c نیز کارایی دارند. تصمیم گیران تضمین میکنند که استراتژی سازمان با اهداف مدیریتی، اجرایی و فردی در تطابق است. مدیران اجرایی و نیروی انسانی میبایست به منظور شناسایی داده های مورد نیاز برای اقدام، به صورت مشترک کار کنند. سپس شما میتوانید داده ها را برای تطبیق عملکرد نیروی کار با اهداف سازمانی، جمع آوری و کنترل کنید.

مقایسه داشبورد منابع انسانی با نرم‌افزار گزارش‌گیری

برخلاف تصور همگان مبنی بر یکسان‌بودن نرم‌افزار گزارش‌ساز به عنوان یکی از زیرسیستم‌های سامانه مدیریت منابع انسانی با داشبورد منابع انسانی، باید گفت که کاربردهای هر کدام گوناگون و قابل مقایسه با هم نیستند.

نرم‌افزار گزارش‌ساز سامانه مدیریت منابع انسانی به عنوان ابزاری برای بررسی نکات عمیق و طراحی گزارش در سطوح مختلف برای رسیدن به جزئیات است و به عنوان روشی برای ارائه تصویری از اطلاعات برای یک یا چند هدف به صورت دید کلی است. در حالی که سامانه مدیریت منابع انسانی متمرکز بر موارد خاص است و در قالب نمودار و اجزای گرافیکی اطلاعات در اختیار کاربران گذاشته می‌شود و با یک نگاه کلی می‌توان در کمترین زمان برای هدف مورد نظر تصمیم‌گیری کرد. اما این نکته را نباید فراموش کرد که برای دیدن جزئیات بیشتر باید به گزارش‌های سنتی رجوع کرد.

سرفصل داشبوردهای منابع انسانی (به سبک اینفوگرافیک):

آشنایی با مفاهیم هوش تجاری و داشبود
ترسیم انواع گیج
آشنایی با Developer در اکسل جهت ایجاد داشبوردهای تعاملی
ترسیم انواع نمودارهای خلاقانه مانند تنک آب، باتری، چراغ راهنما و ..
ترسیم انواع نمودارهای داینامیک
طراحی بدنه اصلی داشبورد با ابزارهای اینفوگرافیک
سایر نکات و ترفندهای طراحی داشبورد.

مخاطبین دوره:

  • علاقه مندان به بازار کار
  • کارکنان واحدهای اداری
  • دانشجویان
  • مدیران منابع انسانی